Lázně

Lázně Darkov

Lázně Darkov se nacházejí na severovýchodě republiky, ve městě Karviná, v Moravskoslezském kraji. Přírodní léčitelství zde mělo dlouhou tradici dávno před zlatým věkem lázeňství v 19.století. Počátek samotných lázní se datuje rokem 1867, kdy místní přírodní zdroje byly uznány jako léčivé a byla zahájena 1. lázeňská sezona. Přírodním zdrojem je v Darkově jodobromová voda s vysokým obsahem jodu, který je dokonce vyšší než v přímořských oblastech. Nazývá se solanka a vytryskla při hledání uhlí. Její příznivé léčivé účinky působí blahodárně na cévní systém, napomáhají při léčbě pohybového ústrojí a také nemocí neurologických a kožních. To vše se léčí i v darkově dnes, kdy je celý komplex tvořen dvěmi léčebnými zařízeními. Léčebnou Darkov v Karviné–Darkově a Rehabilitačním sanatorium v Karviné–Hranicích. Po roce 1989, kdy došlo k postupnému omezování důlní činnosti, byly lázeňské budovy zrekonstruovány a modernizovány, prostředí kultivováno a získalo tak ještě na větší atraktivitě pro lázeňské hosty. Lázeňský park oplývá spoustou zeleně, malebnými zátišími se sochami, kolem něj se vine řeka Olše. Pěkné a historické centrum Karviné je v dosahu několikaminutové chůze. V komplexu je také Elami široká nabídka na trávení volného času.

 

 

Lázně sanatoria Klímkovice

Moderní lázeňský areál sanatoria Klímkovice byl otevřen teprve v roce 1994. Najdeme ho v pěkné krajině, plné lesů, na úpatí Nízkého Jeseníku, s výhledem na Beskydy. Celý komplex je bezbariérový a špičkově vybavený. Pacienti ho vyhledávají zejména pro léčebné koupele ve zdejší vyjímečné jodobromové vodě. Tato minerální voda třetihorního původu působí na lidský organismus všestrannými účinky. Pomáhá tak při léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických i gynekologických, a příznivě též působí na cévní systém. Jejím charakteristickým prkem je vysoký obsah jódu. Díky vypařování do ovzduší je lázeňské prostředí srovnatelné s přímořskými oblastmi. Pro lázeňské hosty jsou také připraveny bohaté možnosti pro strávení volného času, zejména sportu.

 

Lázně Karlova Studánka

Lázně Karlova Studánka leží v údolí řeky Bílá Opava v Hrubém Jeseníku v nadmořské výšce 800 m. n. m., těsně na východní straně Pradědu (1492 m). Lázně, kteří mnozí považují za nejkrásnější u nás, leží v nádherné přírodě, obklopeny hustými lesy. Proto je v Karlově Studánce snad nejčistší vzduch v České republice. I přes polohu ve vyšší nadmořské výšce mají lázně v důsledku své chráněné polohy poměrně mírné, podhorské podnebí. K léčbě se používají místní přírodní prameny, přírodní plyn oxid uhličitý, rašelina a zejména jedinečné horské léčivé klima. Právě proto se zde léčí pacienti s chronickým onemocněním dechového ústrojí, alergici, astmatici, bronchitici a lidé s chronickými nemocemi plic či HCD, včetně pooperačního doléčování. Lázně také přivítají všechny co mají imunitní problémy a potřebují se zotavit. Lázně nabízejí pestré možnosti trávení volného času. Jsou zde ideální podmínky pro milovníky turistiky, jízdy na kole a lyžování.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode